5 Şubat 2013 Salı

Beni Seç / Kiera Cass

Bir prens nasıl tavlanır?

Illéa ülkesinde tüm genç kızlar doğdukları günden beri sınıf atlamanın peşinde. Paha biçilmez mücevherlere, göz alıcı elbiselere ancak bu şekilde sahip olabilecekler. Bunun için tek bir şansları var:

SEÇİM. Kıyasıya bir mücadeleyle geçen Seçimi kazanmanın tek yolu Prens Maxon'ı kendine âşık etmek.

America içinse Seçim, bir kâbustan farksız. Bu yarışa girmeyi kabul ederse, kendisinden aşağı sınıftan olduğu için herkesten gizlediği aşkı Aspen'i arkasında bırakmak zorunda kalacak. Öte yandan bu, ailesinin tek kurtuluş şansı.

America saraya adım atar atmaz, kendini esrarengiz bir dünyanın içinde bulacak. Saray hiç de dışarıdan göründüğü gibi olmayacak.

35 kızın katıldığı vahşi bir yarış nasıl kazanılır?
 

"Açlık Oyunları ile The Bachelor arasında bir yerde duran bu roman öyle eğlenceli ki. Yazar, America'nın gizli, ilk aşkının külleri sönerken America ve Prens Maxon arasında gelişen kimyayı öyle ustaca kurmuş ki, okumaya doyamıyorsunuz."
Publishers Weekly

"Kiera Cassin ilk romanı Beni Seç, reality şov ve distopik bir peri masalının mükemmel sentezi."
Kiersten White, Paranormal
   İçinde bir yerlerde balolar, romantik duygular ve yakışıklı bir prens bulma ümidi taşıyan herkese önerimdir. Ancak prensinizi dişi kurtlardan korumak zorunda kalırsanız? Her şeyin düzelmesi buna bağlıysa? Kitabın kapağı gibi adınında iddialı olduğu bu novelin bağımlısı olacağımıza benziyor. En atak yayınevi DEX'ten olması cabası. 14 Şubat gibi özel bir güne yakışır kalitede olmuş.  Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim Aspen ve kızlardan birini fena halde benzetmek istiyorum. Prens Maxon'ın gerçekten ilgi çekici ve hoş yönleri var.  Ama unutmamak gerek ki America herkesten farklı olduğunu kitabın başından sonuna kadar hissettirdi. Bilemiyorum ama şimdiden Maxon'ı sevdim. The Elite'i sabırsızlıkla bekliyorum. İyi okumalar ve DEX 'e Teşekkürler!


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder