9 Şubat 2013 Cumartesi

Cam Şato / Sarah J. Maas

Savaşmadan özgür olamazsın.

Karşınızda Suikastçılar Kraliçesi Celaena Sardothien.
Güzel. Ölümcül. Efsanevi.

Celaena ömür boyu hapse mahkûm edilmişti. Oysa o, eğitimli bir suikastçıydı, benzerlerinin en iyisiydi ama bir hata yapmış ve yakalanmıştı.

Genç yüzbaşı Westfall ona bir teklifle geldi.

Celaena, kraliyetin en yetenekli hırsızları, savaşçıları ve suikastçılarıyla katılacağı ölümüne bir yarışmada veliaht Prens Dorian’ı temsil edecek.

Yarışmayı kazanırsa kralı korumaya ve sonrasında özgür bırakılmaya hak kazanacak.

Ama önce bir biri ardına ortaya çıkan cinayetlerin katilini bulmalı ve hayal bile edemeyeceği bir geleceğe hazırlanmalı.

    Bu fantastik kitap için ilk başta ön yargılı davranabilirsiniz. Yani alırken arada kalabilirsiniz ama emin olun kitap sizi hiç sıkmıyor, aksine bağlıyor! Celaena'yı evinizden biri gibi düşünebilirsiniz. Ona bir yer açma istiyorsunuz, o her ne kadar gaddar ve.. sonuçta suikastçiden bahsediyoruz. Tabiki derinlere inildikçe Celaena'nın yaşamına dair pek çok şeyi öğrenmiş oluyoruz. Gerçekten haklı sebepleri var. Ailesini kaybetmiş olması, üstelik iki yıl onu köle olarak kullanmış bir krala hizmet etmiş, ardından onun koruması olacak olması çok şaşırtıcı. Genelde diğer bloglarda Chaol'un çok seveni var, bence Celaena elini çabuk tutup bir karara varmalı yoksa elinden prens Dorian'da, Chaol'da uçup gidebilir. Söylemek gerekirse diyaloglar çok eğlenceli, özellikle Cam Şato'ya giderken olan bölümler beni gülümsetti. Aciz kadın karakterleri sevmiyorum, Celaena'nın öyle olmaması bir hayli hoşuma gitti. Ama favorim Dorian.... O, hoş, akıllı ve kibar... Üstelik zeki. Her neyse yorumun kısası makbuldür, okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Bu güzel novel de DEX'ten, yani en atak yayınevimizden. Teşekkürler!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder