31 Mart 2013 Pazar

Obsidiyen (Obsidian - Lux # 1) - Jennifer L. Armentrout

 
   Ülkemizde yerini raflarda yeni almış bir kitapla yazmaya başlamayı tercih ettim.Ve eminim çok beğeneceksiniz....Günler önce bitirdiğim, ingilizce edisyonunu bile okuduğum Obisidiyen/Obsidian kitabına öncelikle şunu söylemeliyim ki bayıldım.Sizlere hediyem olarak en sevdiğim kısımları paylaşacağım.                     
  Alien severlere biraz aşk birazda aksiyonla yoğurulmuş bir kitap.Daemon Blake ve sevgili kediciği ile arasında geçen konuşmalar ve olaylar sizi eritip, bitirecek....  Daemon, Kat' inde tabir ettiği gibi tam bir öküz.  Sadece kız kardeşine aşırı korumacı davranan, onu el üstünde tutan bir kardeş olması dışında. Onlar uzaylılar, gezegenleri kitabı okuyupta öğrenmenizi istediğim bir takım karanlık taraf yüzünden yok olmuş ve Daemon hayattaki tek yakını olan Dee' yi onlardan korumakla sorumlu hissetmekte, insan arkadaş edinmeleride bu yüzden yasak. Ama bir gün yan eve taşınan Kat,  her şeyi değiştirir, hiç istemediği kadar kardeşiyle samimi olur. Bu hem Dee'nin hayatını tehlikeye atar ( nedense Kat'in başı kitap boyunca tehlikeden bir türlü kurtulmak bilmez) hemde Daemon'ın her türlü öküzlüğüne katlanan Kat için çekilmez bir hal alıp, çıkar.                                                                                                                                                                                                 
  Daemon ondan ne kadar nefret etsede onun bir kez değil, bir kaç kez hayatını kurtardı.Ve Kat'i yanında tutmak zorunda kalacağı şeylerdi bunlar, çünkü Kat' te bir iz bıraktı ve iz geçene kadar yanında olmak zorundaydı. Bunlar bahane, Daemon'ın, Kat'e yakınlaşması ise tamamen bile isteye şeylerdi. Onu önemsemiyor, nefret ediyormuş gibi tavırlarının altında kendine bile itiraf edemediği duyguları vardı. Tabi ki Kat içinde öyleydi, mesela kabullenemediği kıskançlığı....                                                                                    
    En güzeli de ana karakterimizin (Kat) bir bloğu var, tam bir kitapsever. Ama Daemon'ın öküzlükleri, ani kişilik değişiklikleri yüzünden aksattığını gözden kaçırmıyoruz. Daemon ne kadar öküz, sert ve ilgisiz gibi olsada yaşadığı şeyler, insanların onlara bir şekilde  zarar vermiş olması etkilemiş. Yani sayfalar akıp giderken yüzünüzdeki aptalca gülümseyi yakalarsanız şaşırmayın. :)

    Jennifer L. Armentrout mükemmel Lux serisinin ilk kitabıyla benide kötü adam Daemon' a bağlamayı başardı. Bu serinin de DEX'ten çıkması beni hayli mutlu etti. Umarım bu alien tarzı kitaplarında suyunu çıkarmazlar. Zira vampir, melek, kurtadam görmekten fenalık geçirebilirim. Neyse anlaşılacağı üzere severek okudum, gece bile kitap baş ucumdaydı. Teşekkürler DEX! Hayal gücümüze yeni bir tat kattın...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder