20 Mayıs 2013 Pazartesi

Füzyon (Fuse - Pure # 2) Pür - 2 / Julianna Baggott

 Pure serisini beğenerek okudum, gerçekten türünde başarılı bir novel. Science fiction ve distopya severlerin ağızlarına layık olduğunu düşünüyorum. Julianna Baggott, kaliteli bir seriye imza atmış.

  Her neyse gossip girl havasından çıkıp, asıl konuya dönmek gerekirse serinin ikinci kitabı Fuse yani Füzyon çıkmıştı. Şimdi sıra bize, Türk okuyucularıyla buluşma vakti geldi. Dex kitabın yayına hazırlanmaya başladığını duyurdu. Bu arada kitap kapağı mükemmel. Füzyon, gümbür gümbür geliyor!!

  Füzyon'un konusu kısaca kıyamet sonrası ayakta kalmaya çalışan Dünya'da Pür'lerin dışında hayatta kalmaya çalışan diğerlerinin mücadelesini görüyoruz. Bakalım Dünya'nın kaderini değiştirebilecekler mi, en önemliside kendi geçmişleriyle yüzleşebilecekler mi? Fazla spoiler vermek istemiyorum, çünkü kitap yakın Türkçe edisyonuyla sunulacak.Ama şimdilik Dex'ten kısa bir ön okumayı paylaşıyorum. Gerçekten ilgi çekici bir devam kitabıyla karşı karşıyayız. Haziran ayında dağıtımı yapılacakmış, gel haziran gel!

Ne istediğinin farkında mısın?

“Talebimizi reddederseniz, rehineleri öldüreceğiz…”

Kıyamet günü gelip de İnfilaklar yaşandığında, Kubbe’dekiler güvendeydiler. Hayatta kalan dışarıdaki perişanlar, külün ve dumanın ortasında yaşam savaşı verirken, Pürler sırça köşklerinde yara almadan hayatlarına devam ettiler.

Annesinin, hayatta kalanların arasında yaşadığına inanan Partridge, onu bulmak için Kubbe’den kaçar. Pürlerin önderi Willux oğlunu geri almak için hayatta kalanlara karşı korkunç bir saldırı düzenler. Bu sırada gizemli geçmişi peşini bir türlü bırakmayan Pressia, Evveliyat’a dair bir dizi şifreli ipucunu çözüp hayatta kalanları kurtarmaya çalışmaktadır.

Füzyon, geleceklerini kurtarmak ve dünyanın kaderini değiştirmek için mücadele eden iki insanının nefes kesen hikâyesi.

Vahşetin hüküm sürdüğü bir dünyayı anlatan epik seri, Pür’den sonra, Füzyon ile okuyucusunu bambaşka korkularla yüzleştiriyor.

“Oğlumuzu istiyoruz.”

“Baggott, vahşetten, kara mizahtan ve iyi yazılmış güçlü diyaloglardan başarılı bir alt tür yaratmış.”
Publishers Weekly

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder