11 Ağustos 2013 Pazar

Touched - Sonsuz Dokunuş (A Sense Thieves Novel) / Corrine Jackson

Çok yaklaşma…

Remy dokunarak insanları iyileştirebiliyor, fakat ne yazık ki tedavi ettiği her hastalık artık onun oluyordu. Annesi ile birlikte üvey babasından şiddet gören Remy, iyileştirdiği kırık kemiklerin, yanıkların ve morlukların sayısını bile hatırlamıyordu. Herkesten gizlediği korkunç bir hayatı vardı. Ve bir gece üvey babası çok ileri gitti…

Remy şimdi hayatında yepyeni bir sayfa açtı; onu yıllar önce terk edip giden babası, hastaneye gelip birlikte yaşamayı teklif etti ve geçmiş için af diledi. Artık kocaman bir evde yaşıyor ve babasının yeni evliliğinden olan cana yakın kız kardeşi Lucy’nin eğlenceli arkadaşlarıyla takılıyor. Ama gözlerini limanda karşılaştığı bir çocuktan alamıyor, Lucy ondan uzak durmasını söyledi: Asher Blackwell… Yakışıklılığı nefes kesici ama sessizliği ürkütücü.

Koruyucu Asher ölümsüz olmak için duyularını kurban etti. Bir koruyucu ancak ve ancak bir şifacıyı öldürerek duyularını geri kazanabilir. Bu iki düşmanın âşık olması yasak. Çünkü Remy koruyucuları tekrar insan yapabilme gücüne sahip bir şifacı ve eğer onun bunu yapabildiğini koruyucular fark ederlerse, onu almaya gelirler, tabii Asher herkesten önce onu öldürmezse.   Merhaba sevgili kitap severler! Dex'ten yepyeni bir soluk geliyor.. Sonsuz dokunuş ya da orjinal adıyla Touched. Ben okuyalı bir hayli olmuştu ama kitabın çıkacağını duyar duymaz yorumu yazıp içinizdeki heyecana biraz daha merak katmak istedim. :)

  Remy bizim ana karakterimiz işin aslını anlayacağınız üzere. Ama Remy'nin çok dramatik, tuhaf ve sinir bozucu bir hayatı var. Remy, annesi ve üvey babası ile birlikte yaşıyor. Tabi 'yaşamak' denirse buna. Kız bildiğin işkence çekiyor. İçimden bin bir türlü hakaret ettiğim üvey babası asalak bir sapkın bence. Remy ve annesini dövüyor. Üstüne üstlük yaptığı hiç bir pislikten yargılanmıyor, ceza almıyor. Çünkü annesi ve Remy aşırı akıllı oldukları için bir manyağı def edemiyorlar. Neyse...

  Anlayacağınız bu bölümleri okurken bilgisayarı camdan atıyordum neredeyse. Üvey gerzeğimizin adı Dean. Annesi Remy'i korumak için gelen polislere hiç bir şekilde şikayetçi filan olmuyorlar, birde onun tüm pisliklerini örtbas ediyorlar.

  Dean konusu geçelim. Remy'nin  bir diğer sorunu insanların hastalıklarını iyileştirebiliyor olması. Aman ne güzel dediğinizi duyar gibiyim, demeyin farelerim.(Yeşil Yol'dan da tanıdık gelebilir.) Remy, hastalıkları kendine absorbe ediyor böylece hasta olan iyileşirken, kendi hasta oluyor. Diyorum size bu kıza bir kurşun döktürelim, bunların ailesine biri büyü filan yapmıştır. Ya bu kadar aksilik üst üste mi gelir?

  Her neyse üvey baba meselesini yine açıyorum ama Remy'nin hayatını bambaşka bir yola sokacak Dean. Yine Remy üvey babasından şiddet görür ama bu sefer Remy hastanede uyanır. Artık siz anlayın nasıl bir pislik yuvasıyla yaşadığını. Remy hastanede uyandığında karşısında öz babasını bulur. Babasının ona bir teklifi vardır: Karısı Laura ve kızıyla beraber onunla yaşaması. Bu sefer tek bir fark var evdeki herkes onu istemektedir. Böyle bir durumda deseler ki dünyanın öbür ucu ama üvey baban sana dokunamayacak, kız kesin kabul eder. O kadar çaresiz işte.

   Babasının diğer kızı yani Lucy adında bir kız kardeşi olan Remy onunla gayet iyi anlaşır. İşte her şey iyi gibi gözüküyor ama yine işin içinden iş çıkıyor işte. :)) Bu sefer ki biraz daha karışık bir durum aslında. Benim çok sevdiğim karakter özelliklerinden bir olan bad-boy. Aslında dışa vuramadıkları tarafları iyi ama bazı sebeplerden ötürü insanları tersliyorlar, bu da onları havalı yapıyor. Sizleri Asher Blackwell ile tanıştırayım. Kitapta yakışıklılığıyla kızların başını döndüren Asher'ın da bir sırrı var. Hasbelkader o bir koruyucu. Tabiki bizim saf kızımız Remy ondan hoşlanmakta ama ne kendi ne de koruyucu olan Asher ile ilgili hiç bir şey bilmemekte.

   Neyse bunları Remy dolaylı olarak öğreniyor, ben size olayı şöyle bir anlatayım. Hani kitapta yazar bizi fıtık etmek için bir kıllık yapacak ya işte o konu buraya tekabül ediyor. Koruyucularla Şifacıların arasına kara kedi girmiş.. İşin şakası tabiki. Koruyucular, isimlerinden anlaşılacağı üzere riskli grup oluyor. Onlar hayatları korurken bir kaç hastalık iyileştiren Şifacılar alkış toplayan taraf oluyor. Bu da iki tarafın arasını açmış. Şifacılar ise onları hor görmüş ve dışlamışlar. Olaylar bir boyuttan sonra şans eseri Koruyucuların, Şifacıları öldürüp ölümsüz olmaları aşamasına varmış. Ama her şeyin bir bedeli var. Bence öyledir. Koruyucular, Şifacıları öldürüp sonsuz hayata kavuşur ama hissedemediğiniz bir hayat neye yarar ki? İşte kurşun bu noktada dökülebilir, neden olmasın? Koruyucular bir laneti üzerlerine almış ve bunu nasıl bozacaklarını pek bildiklerini sanmıyorum.

  Remy, Asher'ın hayatını bir anlamda değiştirir. Koruyucu Asher, Şifacı Remy'nin yanında tat alabiliyor, koku alabiliyor, yani algılayamadığı bir çok şeyi yapabiliyor.  Ama kader işte, Remy ile Asher'ın enerjileri birbirine ters düşüyor ve bu enerji Asher'a iyi gelirken, Remy'nin hayatına mal olabilir.

   Asher, Remy'e onun yüzünden bir şey olmasını istemediği için 'benden uzar dur' bir diğer klasik laf olan 'ben sana göre değilim' triplerine girer ama Remy'den uzak duramayan yine kendisi. Üstelik Remy'nin hayatını tehdit eden başka unsurlarda var.

  Ben kitabı çok sevdim. Sürükleyici ve kesinlikle sıkmıyor. Aşk, imkansızlık, kader, lanetler ve daha bir çok şey sizi bu kitapta bekliyor!.. DEX sağ olsun yakında Sonsuz Dokunuş adıyla kitabı satışa çıkarıyormuş. Ben e-book olarak okudum ama kitaplığımdaki yerini hazırladım. ;) Bu yorum spoilerın alasını içerebilir, şimdiden bilginize ve Teşekkürler....

 

2 yorum:

  1. Okudum ve çok heyecanlı bir kitaptı şimdiye dek okuduğum kitaplardan en iyileri içinde 2. bayıldım bu kitaba. 2. si ne zaman çıkar?

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Bildiğim kadarıyla 2. kitabı Pushed 26 Kasım'da yurtdışındaki okuyucularıyla buluşacak. Türkiye'de çıkması 2-3 ayı bulur gibi geliyor. Bende senin gibi bu kitaba bayıldım. :)
      Sil